Bu Sayfayı Paylaş
Bu Sayfayı Beğen

Trump'tan FETÖ'ye darbe!

20 Ocak'ta görevi devralacak Trump'ın ABD'de FETÖ'nün de kullandığı H-1B vize tipini 'suistimal edildiği için' kaldıracağı belirtildi.

10.Ocak.2017
Trump'tan FETÖ'ye darbe!

Kasım'da ABD'de başkan seçilen Donald Trump'ın daha önce yaptığı açıklamalarda göçmenleri istemediğini belirtmişti. Bununla ilgili ilk icratı da yönetime geçince  göçmenlere yönelik politikaları kapsamında ülkeye çalışmak için gelenlere verilen vize türlerinden H-1B'yi sınırlandırmayı hatta gerek görülürse kaldırmayı planladığı belirtildi.

TRUMP VİZELERİ İPTAL EDECEK

ABD'de firari bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) elebaşaı Fethullah Gülen de ABD'de örgüt elemanlarını görevlendirmek üzere özellikle Türkiye'den getirdiği öğretmenler için ABD'de alınan H-1B vizesinİ kullandırıyor. Trump yönetiminin de bu vize türüne "suistimal edildiği için" karşı çıktığı ve kaldırmasını planladığı ortaya çıkınca ülkede görev yapan FETÖ'cülerin de vizesi iptal olmuş olacak.

TRUMP'TTAN FETÖ'YE VİZE DARBE

FETÖ'nün de ABD'deki okul ve firmalarında görevlendirmek üzere dış ülkelerden getirdiği kişiler için aynı vize türüne başvurduğu ve şuana dek alınan vizelerin binleri aştığı söyleniyor.

Fetö'nün ABD'de kendine bağlı sözleşmeli (Charter) okullar ve firmalar için, Google gibi şirketlerden bile daha fazla kişi getirdiği ve gelen kişilerin çoğunun da iyi eğitimli olmadığı ve İngilizceyi bile zorlukla konuştuğu biliniyor.

Yeni işçi yasasının onaylanması durumunda örgütün bundan sonra aynı yollarla çalışan getirmesi mümkün olmayacak ve hali hazırda H-1B vizesine sahip Örgüt üyelerinin vize yenileme başvuruları onaylanmayacak.

Club Zigana