Bu Sayfayı Paylaş
Bu Sayfayı Beğen

Meclis Bahçesi...

08.Nisan.2016
Meclis Bahçesi...

         Havanın ısınmasıyla birlikte meclis bahçesi de  yeniden hareketlendi.  İmrenilecek derecede peyzajı yapılmış bahçelerdeki şemsiyelerin açılmasıyla çay ocaklarının sayısı da arttırıldı. Bahçelere servis yapacak yeni çay ocakları açıldı…

         Ayrı ayrı kulisleri ve grup salonlarını kullanan milletvekilleri, bahçelerini de ayırdı. Aslında Meclis yönetimi tarafından resmi bir yasak yok. Ancak vekiller, birbirlerinin bahçelerine gitmemeye özen gösteriyorlar..

         Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’le meclis bahçesinin iktidar partisi milletvekillerine ait bölümünde buluştuk.

         Ancak genç vekilin kulakları genel kuruldaydı. Belli ki yoklama ve oylamaları kaçırmak istemiyordu. Danışmanı Yasin’i genel kurulu izleyerek, oylama ve yoklamalarda kendisine haber vermesini istedi.

         Ancak söyleşi bir türlü başlayamıyordu. Muhalefet sık sık “ karar yeter sayısı” istediği için Öztürk koşa koşa genel kurula gidip geliyordu. Giderken de  bahçedeki arkadaşlarını “ yoklama var, oylama  var ” diye uyararak onları da salona doğru koşmak mecburiyetinde bırakıyordu.

         Bu gidip-gelmelerin birinden geriye döndüğünde oldukça üzgündü. Çünkü, yeteri kadar milletvekili olmadığı için Meclis Genel Kurul’u, çalışmalarına 20 dakika ara vermek zorunda kalmıştı.

 

         Nihat Öztürk, soluk soluğa yeniden bahçeye döndüğünde özür diledikten sonra söyleşiye başladık. “ Karar yeter sayısı yok. 20 dakika ara verdik. Yazık değil mi?” diyerek söyleşiye başladı. Meclis’e gelmeyen ve genel kurul çalışmalarına katılmayan milletvekillerine tepki gösterdi. TBMM çalışmalarında çok titiz davrandığını ve çok duyarlı olduğunu anlattı.

 

Ak Parti’de her milletvekili takip edilir..

 

          “Neden” diye sorduğumda ise ilginç bir yanıtla karşılaştım:

        

         “ Çünkü, AK Parti grubunda her milletvekili takip edilir.Milletvekillerinin her hareketi, genel kurul çalışmalarına katılımları kontrol altındadır..”

 

Başbakan tebrik etti.

 

         1 Kasım seçimlerinde AK Parti listesinden Muğla Milletvekili seçilen Nihat Öztürk’ün Meclis çatısı altında ilk dönemi.

         Oldukça heyecanlı ve hassas. Bugüne kadar Meclis çalışmalarının tamamına katıldı. Tüm yoklama ve oylamalarda bulundu. İşte bu özelliği ile de AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan bir “ teşekkür” bile aldı.

         Milletvekillerinin, Meclis çalışmalarına katılımlarını adım adım takip ettiren Ahmet Davutoğlu, kendisine verilen raporlarda Nihat Öztürk’ün karnesini görünce bir grup toplantısından sonra yanına çağırarak gösterdiği hassasiyet nedeniyle tebrik etti.

 

Örnek vekil..

 

         TBMM’ye adımını attığı andan itibaren kendisini Meclis çalışmalarına göre programlayan AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, gerçekten örnek bir milletvekilliği yapıyor:

         “ Ben görüşmelerimi saat 14.00’e kadar yani genel kurul saatine göre ayarlarım. Saat 14.00’den sonra Genel Kurula katılırım. İşim yoksa odada oturup beklemem.

          Milletvekili olarak bizim ilk görevimiz Meclis çalışmalarına katılmaktır. Üzerimizde Milletin hakkı var. Meclis çalışmalarında sorumlu olmalıyız.

Bugüne kadar 150’nin üzerine oylamaya katıldım.

         Meclis çalışmalarının yapılmadığı hafta sonlarında mutlaka seçim çevresi Muğla’ya gidiyor ve köyleri dolaşıyor. Kendi ifadesiyle “ Muğla’yı özlüyorum” diyor.

 

“Muğla’da Ak Parti yükselişte”

  

         Nihat Öztürk, Muğla genelinde yaptırdıkları en son anketi de paylaştı. Buna göre 1 Kasım seçimlerinden bu yana Muğla’da AK Parti’nin oylarının yükseldiğini söylüyor. Bunu da son yaptırdıkları bir ankete dayandırıyor.

 

         Nihat Öztürk’ün verdiği bilgiye göre;

 

         1 kasım seçimlerinde Muğla’da CHP yüzde 47,51, AK Parti 30,6, MHP 14,71 ve HDP 4,43 oy almış.

 

Aradan 5 ay geçtikten sonra birkaç gün önce yaptırılan en son ankette ise AK Parti’nin oyları yüzde 30,6’dan 37,8’e yükselmiş. Yani AK parti oylarında yaklaşık 7 puanlık bir artış var.

 

Ankette yer alan diğer sonuçlar ise şöyle: CHP 42.40. Yine, AK Parti’nin anketine göre CHP 1 Kasım seçimlerinden bu yana, yani 5 ayda 5 puan oy kaybetmiş!

 

MHP ise Muğla’da hezimete uğramış. 5 ay önce yüzde 14,71 oy alan MHP’nin oyları 7,90’a inmiş. Ancak yine hatırlatmalıyım. AK Parti’nin anketine göre..

 

Yine bu ankete göre; HDP’nin oyları da yüzde 4,43 ten yüzde 2’ye düşmüş.

 

Marmaris’te Ensar Vakfı’nın kurucusu

 

         “ Çocuklara tacizi haklı çıkartacak hiçbir söz olamaz ” diyerek Türkiye’nin gündemine oturan bir başka konuya giriyoruz.

         AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Marmaris’te Ensar Vakfı’nın kurucularından biri olduğunu hatırlatıyor. Geçtiğimiz günlerde bu konuda yaptığı bir açıklamanın “ abartıldığından ve saptırıldığından ” yakınarak şunları söylüyor:

 

         “ Bu olayı örtbas edebilecek bir güç yok. Benim de bir kızım var. Ve bu olayın aydınlanması için her şeyi yapacağız. Kim bulaştıysa en şiddetli cezaya çarptırılacaktır. Bu şerefsiz, alçak adamın nesini savunacağım. Ancak, vakfı neden kapatıyorsunuz? Herkes kendi dinini özgürce yaşamlı ve kimse de rahatsız olmamalıdır.”

 

Kocadon’a “geçmiş olsun”

 

         Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a verilen ceza ile ilgili olarak “geçmiş olsun” dedikten sonra şöyle konuştu:

 “Diyecek birşey yok. Kimsenin suç işleme özgürlüğü de yok. Adalet böyle tecelli etmiş.Bizim insanlara örnek olmamız gerekiyor. Herkes işlediği suçun cezasını çekecek”

 

“Bir tane eserleri var mı?”

 

         Nihat Öztürk, Muğla’da CHP’li Belediye Başkanlarının çalışmaları ile ilgili soruma ise “Bir tane eserleri var mı? diye karşı bir soruyla cevap veriyor.

         “Denizleri mi korudular? Sadece muhalefet ederek, belediyecilik yapılmaz. Bodrum belediyesinde çok ciddi bir siyaset yapılıyor. Bize hiçbir şey sorulmuyor. Büyükşehir Belediyesi Bodrum’a 50 tane otobüs koymuş. Doğru dürüst yol yok ortada. Belediye başkanlarının ve muhtarların tek gayesi millete hizmet olmalıdır.”

         AK Parti, CHP’nin sahillerdeki iktidarına son vermek için büyük bir çaba içinde…

         Bizden söylemesi. CHP, sahillerdeki son kaleye dikkat etmek zorunda!

Club Zigana